ВИРТУЕЛНИ САЈАМ ОБРАЗОВАЊА УНИВЕРЗИТЕТА У БЕОГРАДУ

Универзитет у Београду је успешно организовао дводневни онлајн сајам образовања током којег су се представили сви факултети и студијски програми на основним академским студијама. Заинтересованим ученицима и ученицама средњих школа омогућено је да се упознају са представницима факултета, да се посаветују и да на основу темељних ажурираних информација донесу одлуку о избору факултета.
Сајам је отворио проф. др Дејан Филиповић, проректор за наставу Универзитета у Београду, у среду, 22. новембра 2023. у 10 часова.
Првог дана представили су се следећи факултети: Биолошки факултет, Факултет организационих наука, Архитектонски факултет, Факултет ветеринарске медицине, Машински факултет, Хемијски факултет, Грађевински факултет, Пољопривредни факултет, Математички факултет, Шумарски факултет, Факултет за физичку хемију, Економски факултет, Стоматолошки факултет, Физички факултет, Филозофски факултет и Технички факултет у Бору.
Другог дана представили су се следећи факултети: Факултет спорта и физичког васпитања, Факултет за специјалну едукацију и рехабилитацију, Технолошко – металуршки факултет, Правни факултет, Електротехнички факултет, Филолошки факултет, Саобраћајни факултет, Факултет за образовање учитеља и васпитача, Факултет политичких наука, Факултет безбедности, Географски факултет, Рударско-геолошки факултет, Фармацеутски факултет, Медицински факултет и Православни богословски факултет.
Сваки факултет представио је своје студијске програме у презентацији до 20 минута, а након тога представници факултета били су на располагању ученицима и ученицама у одвојеној “соби” за додатна питања и консултације.
Универзитет у Београду позива све кандидате да погледају снимљени видео материјал са сајама и директно сазнају све у вези са уписом на жељене студије.
Агенда 22. новембар
Видео материјал – Дан 1