UNIVERZITET U BEOGRADU MEĐU NAJBOLJE RANGIRANIM PO NAUČNIM OBLASTIMA

Univerzitet u Beogradu i ove godine rangiran je po naučnim oblastima u rezultatima ShanghaiRanking’s Global Ranking of Academic Subjects 2023 – https://www.shanghairanking.com/rankings/gras/2023, međunarodnog istraživanja akademske izvrsnosti koju sprovodi ShanghaiRanking Consultancy u okviru svog projekta poznatog kao Šangajska lista.
Metodologija rangiranja zasnovana je na broju naučnih radova koji su objavljeni u časopisima ubrojanim u prvu četvrtinu prema bibliometrijskom faktoru uticajnosti za određenu naučnu oblast na referentnim listama. I pored tako strogih kriterijuma, od ukupno 55 naučnih oblasti, koliko obuhvata klasifikacija koju primenjuje ovo istraživanje, Univerzitet u Beogradu je, na osnovu pokazatelja vezanih za radove svojih nastavnika, istraživača i saradnika objavljene u vrhunskim međunarodnim naučnim časopisima, visoko ocenjen u 13 oblasti.

Pošaljite nam poruku

Sastav