Студенти Универзитета у Београду светски прваци у дебатовању

Студенти три факултета Универзитета у Београду победници су Светског првенства у дебатовању у чак три категорије. На World Universities Debating Championship, које је оджано у Вијетнаму од 28. децембра до 4. јануара, наш Универзитет представљали су студенти Факултета организационих наука, Електротехничког и Филозофског факултета.

Студенти Лазар Поповић са ФОН-а и Михаило Бабић са Филозофског факултета освојили су титулу светских шампиона у финалу категорије енглески као други језик. Студент ФОН-а Ђорђе Мирковић и студент Милош Прокић са Електротехничког факултета постали су светски шампиони у категорији енглески као страни језик. Награду за најбољи говор у финалу освојила је студенткиња ФОН-а Катарина Лазић.

Ово је историјски успех на светском такмичењу, јер се никада раније није десило да се чланови једне делегације такмиче у финалу све три категорије, као ни да дебатери са једног универзитета освоје две од три категорије овог такмичења. Поред тимских успеха, београдски студенти дебатери су остварили добре резултате и као индивудални говорници. У категорији енглески као страни језик Kонстантин Поповић и Лазар Поповић освојили су 7. и 9. место у конкуренцији за најбољег говорника на свету.

На такмичењу је учестовало више од 900 студената из 95 земаља, са преко 180 универзитета. Универзитет у Београду са поносом честита својим студентима на светском успеху.