Ректор и декани на састанку са министарком просвете у Ректорату

Према договору који је постигнут на првом састанку у Министарству просвете Србије, организован је други разговор у вези са што је могуће хитнијим решавањем проблема недостатка наставника и професора за рад у средњим и основним школама Србије.

У име Министарства просвете на састанку у Ректорату била је министарка проф. др Славица Ђукић Дејановић и специјални саветник министарке проф. др Јанко Самарџић са Медицинског факултета Универзитета у Београду, док је испред Универзитета у Београду учествовао ректор проф. др Владан Ђокић, проректор за наставу проф. др Дејан Филиповић, декан Филозофског факултета проф. др Данијел Синани, деканка Филолошког факултета проф. др Ива Драшкић Вићановић и декан Хемијског факултета проф. др Горан Роглић.

На састанку су изнети први конкретни предлози за решавање тешке ситуације у просвети, а то ће бити брзо утврђивање тачног броја потребних наставника појединих предмета по регионима и насељеним местима, као и нивоима школовања.

Представници Универзитета захвалили су министарки на спремности да се почне са решавањем проблема, а обе стране сагласне су да је неопходно интензивирање разговора о начинима превазилажења кризе наставничких занимање у Србији.