Komisija za vrednovanje stranih studijskih programa i priznavanje stranih visokoškolskih isprava je stručni organ Univerziteta koji odlučuje o vrednovanju i priznavanju, u skladu sa odredbama Pravilnika. Postupak vrednovanja stranih studijskih programa obavlja se putem utvrđivanja činjenica i stručne procene studijskog programa, i prethodi postupku priznavanja strane visokoškolske isprave. Na osnovu predloga odluke o priznavanju, kao i ispunjenju propisanih kriterijuma Komisija donosi odluku o priznavanju strane visokoškolske isprave. Komisija ima devet članova od kojih osam imenuje rektor na predlog veća grupacija fakulteta a predsednika Komisije iz redova prorektora Univerziteta.

8 na predlog veća grupacija fakulteta
i jedan prorektor