У оквиру активности ReFEEHS пројекта развијен је Програм за унапређење наставничких и менторских компетенција за образовање здравствених професионалаца који је акредитован од стране Сената Универзитета у Београду. Програм ће се реализовати током периода март-септембар 2018. године кроз класичну и он-лине наставу. Више детаља о програму можете погледати на следећем линку:https://goo.gl/fSM7JT.
Позивамо све заинтересоване колеге да се пријаве за учешће у Програму путем следећег линка: https://goo.gl/4jZh4x.
Пријава полазника биће отворена до петка, 02. марта.
Након успешно завршеног курса континуиране едукције енглеског језика (ниво средњи I) за административне службенике Универзитета, развијеног у оквиру ТЕМПУС пројекта „Fostering University Support Services and Procedures for Full Participation in the European Higher Education Area - FUSE“ одржана је свечана додела сертификата полазницима курса дана 26. фебруара 2018. год. Програм је одобрио Сенат Универзитета у Београду и реализован је у оквиру Центра за континуирану едукацију Универзитета у Београду. За 20. плазника курса који су успешно похађали програм, сертификате је уручила проф. др Нада Ковачевић, проректор за студије и управљање квалитетом Универзитета у Београду.
У оквиру ТЕМПУС пројекта „Fostering University Support Services and Procedures for Full Participation in the European Higher Education Area - FUSE“ креиран је курс енглеског језика (ниво средњи I) за административне службенике Универзитета.
Центар за континуирану едукацију Универзитета у Београду по одлуци Сената Универзитета у Београду наставиће са реализацијом овог курса. У реализацији програма учествоваће предавачи са Филолошког факултета Универзитета у Београду.
Планирано је да полазници курса буду административни службеници факултета Универзитета који су тренутно ангажовани, или ће бити задужени за рад са страним студентима.
Курс ће почети почетком марта ове године и одржаваће се у Сали у поткровљу Ректората Универзитета у Београду. Курс траје 10 недеља. Настава ће се одвијати понедељком и петком од 14 - 16 часова (могућ договор око термина одржавања курса). Сврха курса је да службеници освеже знање енглеског језика и упознају се се стручном терминологијом која се користи у пословима везаним за интернационализацију факултета.
Курс износи 13.500 дин са ПДВ. Полазницима је обезбеђен материјал за наставу.
Молимo Вас да ради пријаве на курс своје податке доставите на адресу: jasmina.jokic@rect.bg.ac.rs, најкасније до среде, 28. фебруара 2018. год.
Од података је потребно навести:
1. Назив факултета,
2. Име и презиме полазника,
3. Радно место на факултету,
4. Е маил полазника и опционо, контакт телефон.
За додатне информације, полазници се могу јавити организаторима курса на jasmina.jokic@rect.bg.ac.rs, тел.3207-466.
Након успешно завршених курсева континуиране едукције под називом: Лидерство у образовању: развој људи у организацији, и Лидерство у образовању: Пратнерство и комуникација дана 27.10.2017. год одржана је свечана додела сертификата полазницима курса. Програм је осмишљен као део активности на пројекту TEMPUS – Master in Educational Leadership 543848-TEMPUS-1-2013-1- RS-TEMPUS-JPCR. Програм је одобрио Сенат Универзитета у Београду и реализован је у оквиру Центра за континуирану едукацију Универзитета у Београду.
За 50. плазника курса који су успешно похађали програме, сертификате су уручиле проф. др Нада Ковачевић, проректор за студије и управљање квалитетом Универзитета у Београду и проф. др Данијела Петровић, са Филозофског факултета, руководилац курса.
Актуелни програми у школској 2016/17. години
Лидерство у образовању: Партнерство и комуникација
Лидерство у образовању: Развој људи у организацији
Оцена и управљање ризиком при развоју нових производа
Заштита интелектуалне својине – патенти и патентна документација
Предавач Зорица Ранкпвић-Васић
Предавач Јелена Јовишић-Петровић
Образац за пријаву курса континуиране едукације.
ТЕМПУС пројекат Мастер програм Лидерство у образовању (EdLead) - Програми за континуирану едукацију
Листа полазника - Лидерство у образовању: Развој људи у организацији
Листа полазника - Лидерство у образовању: Партнерство и комуникација
Распоред обука - Лидерство у образовању: Развој људи у организацији
Распоред обука - Листа полазника - Лидерство у образовању: Партнерство и комуникација
У организацији Центра за континуирану едукацију Универзитета у Београду, 7. и 8. фебруара 2014. године одржан је тренинг „Основе наставничких компетенција и академских вештина универзитетских наставника“.
Тренингу је присуствовало 32 наставника представника факултета у саставу Универзитета.
Центар за континуирану едукацију Универзитета у Београду, у 2014. години започиње рад на систематском усавршавању, континуираној подршци и развоју наставничких компетенција и академских вештина наставника Универзитета у Београду. Овај тренинг први је у низу планираних тренинга за текућу годину.
На Универзитету у Београду ће се 16. и 17. марта 2013. године одржати семинар "Деца и безбедно коришћење Интернета". Семинар реализују наставници Учитељског факултета, а у оквиру Центра за континуирану едукацију Универзитета у Београду.
Учесници ће имати прилику да у оквиру добро осмишљеног програма слушају предавања на тему: Интернет у образовању; Безбедност рачунара на интернету; Сигурно и безбедно претраживање интернета; Сигурна и безбедна комуникација на интернету; Етика и интернет (online етика) и Пројекат наставника намењен ученицима (самостални рад наставника).
За учешће на семинару могу се пријавити учитељи, васпитачи, наставници, запослени у педагошко-психолошкој служби школе и наравно родитељи.
Молимо Вас да нам, најкасније до 11.03.2013. пошаљете попуњен Регистрациони лист као потврду Вашег учешћа на семинару. Регистрациони лист можете преузети на следећој адреси .
Пријаве слати у електронској форми на адресу jasmina.jokic@rect.bg.ac.rs.
Овде можете преузети и комплетан текст обавештења о семинару.
На почетку двадесетпрвог века постигнут је општи консензус да је знање основна покретачка снага друштва и главни предуслов напредка. Разлике у знању и његовој примени постале су главни чиниоци према којима се државе деле на развијене и неразвијене, богате или сиромашне.
Концепт доживотног учења полази од следећих претпоставки:
- Живот није могуће поделити на доба за учење и доба за рад, већ је неопходно обе активности подједнако подстицати током читавог живота
- Људи су способни да уче током читавог живота, а учење и усавршавање су неопходни за потпуни развој личности и њених потенцијала
- Успешно учење не подразумева само усвајање знања већ исто тако и развој вештина потребних у свакодневном животу.
- Многа знања и вештине стичу се на неформалан и информална начин, те их је потребно на адекватни начин подстицати, вредновати и користити.
Доживотно учење значи померање акцента од класичног образовања ка практичном знању. Оно полази од чињенице да у циљу стицања образованих циљева (усвајање знања, вештина, навика и сл) појединац, поред институционалног образовања користи и остале могућности учења и усавршавања које нису саставни део формалног образовања. Ова настојања одражавају се и слоганом ‘’од подучавања до учења’’ који наглашава већу и активнију улогу онога који учи у поређењу са досадашњим концептом предавача и ученика. Ове промене наглашавају повећану важност учења кроз саветовање, практичне тренинге, развијање мотивације у циљу повећања самопоуздања и воље за учењем.
На факултетима Универзитета у Београду програми сталног усавршавања се реализују путем курсева, семинара, радионица, стручних и научних саветовања и других облика усавршавања, на којима се полазници упознају са појединим областима струке и науке ради проширивања и продубљавања стеченог знања и успешног рада у пракси. На факултетима Универзитета у Београду реализује се велики број програма намењен образовању одраслих, полазника старијих од 24. године, између осталог програма мастер и докторских студија.
Полазници програма сталног усавршавања могу бити лица са претходно стеченим најмање средњим образовањем.
Стратегија развоја доживотног учења
Развој доживотног учења на Универзитету у Београду
Економски факултет
Контакт: Каменичка 6; 011 3021 197; strucnousavrsavanje@ekof.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Факултет политичких наука
Контакт: Јове Илића 165; 011 30 92 951; fpn@fpn.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Факултет спорта и физичког васпитања
Контакт: Благоја Паровића 156; 011 3531 000, 011 3531 011; dekanat@dif.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Факултет ветеринарске медицине
Контакт: Булевар ослобођења 17; 011 36 15 436; stojicv@vet.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Факултет за специјалну едукацију и рехабилитацију
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Фармацеутски факултет
Контакт: Војводе Степе 450; 011 39 72 840; kontinuirana.edukacija@pharmacy.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Филолошки факултет
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Машински факултет
Контакт: Краљице Марије 16; 011 3370 339, 3370 350, 011 3370 340; dekan@mas.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Медицински факултет
Контакт: Др Суботића 8; 011 36 36 363, 011 36 36 364; kontinuiranaedukacija@med.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Пољопривредни факултет
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Правни факултет
Контакт: Булевар Краља Александра 67; 011 3027 600, 011 3249 330, 011 3230 116; pravni@ius.bg.ac.rs
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Православни богословски факултет
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Рударско-геолошки факултет
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Стоматолошки факултет
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Учитељски факултет
Детаљне информације о реализованим програмима можете преузети овде.
Обавештавамо све заинтересоване да ће се у оквиру TEMPUS пројекта „DEVELOPMENT OF LIFELONG LEARNING FRAMEWORK IN SERBIA” на Хемијском факултету, Универзитета у Београду одржати једнодневни семинар "Стручњак за хемикалије". На семинару ће, предавачи који су добили лиценцу инструктора за саветника за хемикалије, упознати све заинтересоване са новинама у законској регулативи и начином примене нових прописа, дужностима и правима правних субјеката који производе, увозе или користе хемикалије са циљем смањења изложености животне средине опасним хемикалијама.
Место одржавања семинара: Хемијски факултет, Студентски трг 12 – 16, Београд, Сала за седнице, 1. спрат
Време одржавања семинара: Уторак, 13. децембар, 2011. године од 10:00 до 18:00 часова
Контакт е-маил: nastava@chem.bg.ac.rs
мапа сајта | Copyright © 2021 Универзитет у Београду. Сва права задржана. | webmaster: icub@rect.bg.ac.rs